Як застосовувати Положення про атестацію педагогічних працівників: рекомендації МОН

Працюємо з нормативними документами
Лист МОН

У новому навчальному році атестацію педагогів слід проводити відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 09.09.2022 № 805. Наказ набере чинності 1 вересня 2023 року.

Атестацію педагогічних працівників слід проводити з дотриманням академічної доброчесності. Заборонено створювати перешкоди для проходження педагогічним працівником атестації, необґрунтовано відмовляти у присвоєнні/підтвердженні кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та встановленні тарифного розряду.

Кваліфікаційні категорії «спеціаліст», «спеціаліст другої категорії», «спеціаліст першої категорії» присвоюють педагогічним працівникам, які мають освітній рівень:

  • фаховий молодший бакалавр (освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст); 
  • молодший бакалавр; 
  • бакалавр.

Педагогічні працівники, які працюють за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору, атестуються на загальних підставах.

До роботи атестаційної комісії слід залучати представників первинних або територіальних профспілкових організацій до двох осіб за згодою із правом голосу.

За рішенням голови атестаційної комісії засідання можна проводити в режимі відео­конфе­ренцзв’язку за наявності обставин, які об’єктивно унеможливлюють проведення засідання комісії очно.

Атестаційна комісія повинна організувати роботу до 10 жовтня поточного року, зокрема скласти й затвердити:

  • список педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації в наступному календарному році; 
  • строки проведення атестації; 
  • графік проведення засідань атестаційної комісії тощо.

Якщо педагогічний працівник, подасть заяву не пізніше 20 грудня поточного календарного року, атестаційна комісія має включити його до списків педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації.

+

Для проведення позачергової атестації за ініціативою педагогічного працівника, він має подати заяву до атестаційної комісії до 20 грудня. За таких підстав атестаційна комісія затверджує окремий список педагогічних працівників, які підлягають позачерговій атестації, визначає строки проведення їх атестації, подання ними документів та в разі потреби може внести зміни до графіка своїх засідань.

Педагогічний працівник, який атестується, може подати до відповідної атестаційної комісії документи в паперовій або електронній формі.

Примітка. Складено відповідно до листа МОН «Про застосування Положення про атестацію педагогічних працівників» від 08.03.2023 № 1/3343-23.
Журнал "Вихователь-методист дошкільного закладу" №4, квітень 2023 року

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Парціальна програма "Творці майбутнього"

Вебінар "Оцінювання професійного розвитку педагогічних працівників ЗДО під час атестації за новими вимогами: методичні рекомендації»

Освітній кейс для педагогів ЗДО