Парціальна програма "Творці майбутнього"

 

Граюча дитина. Що може бути більш природним та захоплюючим? Адже гра для дітей – це не просто розвага, а справжня життєва необхідність. Гра необхідна дитині для її повноцінного та гармонійного розвитку, придбання необхідних навичок – як побутових, так і навичок соціального спілкування.

Високу оцінку грі давав Василь Сухомлинський. Він писав: «Гра – це величезне світле вікно, крізь яке в духовний світ дитини вливається життєдайний потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра – це іскра, що засвічує вогник допитливості». У грі дитина закріплює навички, якими нещодавно оволоділа, розвиває найважливіші сторони своєї психіки. Діти в грі відчувають себе самостійними, за своїм бажанням спілкуються з однолітками, реалізують і поглиблюють свої знання та вміння.

До вашої уваги пропонуємо нову парціальну програму розвитку дитини від 2 до 6 років через гру «Творці майбутнього» у межах проєкту «Сприяння освіті» від команди The LEGO Fondation. Програму схвалено рішенням експертної комісії з дошкільної педагогіки від 04 січня 2023 року (протокол №1), надано гриф «Схвалено до використання в освітньому процесі», яку зареєстровано у Каталозі надання грифів та навчальній літературі та навчальним програмам за №1.0001-2023.

До програми розроблено методичні рекомендації, у яких окреслено практичні шляхи реалізації ГРИ як наскрізного підходу в освітньому процесі закладу дошкільної освіти для всебічного розвитку дитини. Ця програма є парціальною. Її можна використовувати в поєднанні з чинними комплексними освітніми програмами, за якими організовується освітній процес у закладах дошкільної освіти; під час створення робочих програм навчальних дисциплін закладів вищої освіти й післядипломної педагогічної освіти, а також батькам дітей раннього і дошкільного віку.

#дошкілля #дошкільна_освіта #дошкільнаосвіта

Джерело сайту Український Інститут розвитку освіти переглянути

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вебінар "Оцінювання професійного розвитку педагогічних працівників ЗДО під час атестації за новими вимогами: методичні рекомендації»

Освітній кейс для педагогів ЗДО